DilongStar 2013

Základná škola Rudolfa Dilonga v Trstenej pod záštitou Ministerstva školstva Slovenskej republiky organizuje siedmy ročník speváckej súťaže v speve modernej piesne pod názvom DilongStar. Názov je odvodený od ZŠ Rudolfa Dilonga, ktorá je zároveň autorom a koordinátorom tejto súťaže.

Po úspešných šiestich kolách sa organizuje v školskom roku 2012/2013 siedmy ročník. Aj tento rok budú súťažiť speváci len zo Slovenska, zahraniční speváci vystúpia v špeciálnej kategórii. Do súťaže sa môžu zapojiť základné školy a osemročné gymnáziá po kvartu v rámci Slovenskej republiky. Počet prihlásených škôl je max. 30.

Táto súťaž sa stala už tradičnou prehliadkou speváckych talentov našej školy.
Kvalitu našich speváčok potvrdili aj finálové kolá v Trstenej po minulé šk. roky, kedy naše reprezentantky dosahovali veľmi pekné úspechy. Napr. v šk. roku 2009/2010 skončila Kristína Vrecková, vtedy z 8.B, na veľmi peknom 2. mieste v konkurencii mnohých spevákov z celého Slovenska. No a dokonca v šk. roku 2010/2011 Anička Bartová, vtedy zo 7.A vyhrala vo svojej kategórii túto celoslovenskú súťaž.

Veľké uznanie a vďaka za celú prípravu a organizáciu súťaže patrí najmä p. uč. Daniele Pršovej, ako aj ďalším, ktorí sa každoročne podieľajú na zdarnom priebehu tejto akcie. Členov poroty dopĺňa už tradične p. uč. Jana Svitková zo ZUŠ a tento rok aj p. uč. Jana Rambalová. Zabezpečenie aparatúry a sprievodného slova má na starosti p. uč. Peter Vrteľ.

Tu nájdete skrátené videá účastníkov II. a III. kategórie.

Tu sa nachádza fotogaléria z tejto vydarenej akcie.

Do súťaže sa zapojilo 16 žiakov, ktorých spevácky prejav bol poväčšinou na vysokej umeleckej úrovni primerane k veku účinkujúcich. Porota mala teda opäť naozaj veľkú dilemu pri určovaní poradia.

Nakoniec je poradie nasledovné:

I. KATEGÓRIA

Adele – Make you feel my love

Christina Perri – A Thousand Years

Martina Schindlerová – Neutekám

Všetkým zúčastneným ďakujeme za skvelý a hodnotný umelecký zážitok a víťazkám držíme palce do celoslovenského finále v Trstenej.