Projekty:

Obedy
Zverejňovanie
Výchovný poradca

V tomto šk. roku sme zapojení aj do Školského mliečneho programu. Ide o vládny program určený pre žiakov MŠ, ZŠ a SŠ vo vzdelávacích inštitúciách. Ide o podporu spotreby mlieka a mliečnych výrobkov pre deti v predškolských zariadeniach a pre žiakov vo vzdelávacích inštitúciách z finančných zdrojov EÚ a národných zdrojov.
Okrem pravidelných mliečnych doplnkov pri obede ho propagujeme aj aktívne formou násteniek a súťaží. Takto vyzerá propagácia v našej škole.
Bližší popis je tu.

Naša škola je v posledných rokoch mimoriadne aktívna a zapája sa do mnohých projektov a súťaží rôznorodého zamerania.
Práva na tejto stránke Vás budeme o nich priebežne informovať. Tu sa môžete dozvedieť o aktivitách našich učiteľov a predovšetkým našich žiakov.

Z najvýznamnejších:

• dlhodobo sme aktívni v projekte Infovek (z ktorého sme v minulosti získali IKT techniku)

• pravidelne sa zapájame do projektu Otvorená škola (odtiaľto sme získali už 3 krát finančnú dotáciu na zakúpenie IKT techniky v súhrnnej hodnote viac ako 500 000,- Sk a raz 50 000.- Sk na športové náčinie).

• každoročne sme súčasťou projektu "Súťaž o nefajčiarsku triedu" v rámci aktivity STOPFAJCENIU. Naša činnosť tu je mimoriadne úspešná.

• v šk. roku 2007/2008 boli žiaci vtedajšej 7.C vylosovaní ako víťazi v rámci celej SR.

•  v šk. roku 2008/2009 zase v rámci výtv. časti tejto súťaže získali J. Harag zo7.B. a M. Maňková z 8.B prvé dve miesta.

• z ďalších projektov vyberáme: Deň narcisov , Deň zdravej výživy, Beh olympijského dňa, DilongStar

• v minulom šk. roku sme zrealizovali samostatný projekt zaradený aj nášho ŠkVP: Geografia - náš región očami piatakov. Jeho priebeh a výsledok je zdokumentovaný aj na samostatnej webovej stránke

V tomto šk. roku sa naša škola prostredníctvom troch pedagógov zapojila do národného projektu vypísaného MŠ SR a spolufinancovaného zo zdrojov Európskeho sociálneho fondu: Modernizácia vzdelávacieho procesu na základných školách.

Cieľom projektu je: dosiahnuť zmenu formy výučby na školách, ktorá povedie k modernizácii zapojením moderných technológií do vyučovania, a zároveň pripraviť učiteľov na aktívnu realizáciu školskej reformy prispôsobením vzdelávacieho systému potrebám vedomostnej spoločnosti.

Z našej školy sú do projektu zapojení nasledujúci vyučujúci:

Mgr. Daniela Pršová; (HUV), Mgr. Martin Škraban (GEO) a Mgr. Martina Bieliková (VYV).

Ďalšie informácie o tomto projekte nájdete na jeho webovej stránke.